O Nás

Jsme chlapecká hudební skupina, která funguje. Téměř. V tomto sdružení se sešli nejlepší rapeři, tanečníci a muzikanti maximálně z okresu Žďár nad Sázavou. Styl, jehož kořeny jsme v průběhu let obnažili, se nazývá hoo-hop a je skutečně jediným živým stylem, ze kterého se kdysi dávno oddělil dnes už viceméně mrtvý hip-hop. Jako zásadní a jediní protagonisté hoo-hopu hrdě neseme prapor a odkaz nás samotných.

Hoo-hop, tu divokou živoucí hopovou řeku najdeme hudebně přibližně přesně na pomezí kapel Public Enemy a Lunetic.  Důraz klademe především na filozofický rozměr textů a netajíme se ani opravdovým zájmem o sociální problematiku. 

Hoo-hop prostě není jen obyčejná zábava, je to životní postoj, je to osud, protože: “Kdo hučí s námi, hučí proti nám!

Po několika letech tvrdé a bouřlivé práce ve studiu a rokům vědeckého studia hopismu (s důrazem na hoo), máme již hotovou hudbu na naše první dlouhohrající kulaté vinylové album. Album se jmenuje “JAKOŽENÁM” a je jakožeprovšechny. Navíc jsem si řekli, když hoož, tak hoož, a proto album vydáme také na gramodesce v analogové zvukové kvalitě. 

Produkci desky si vzal na hrb a za její kvalitu ručí mimo jiné skladatel, producent a multimuzikant Jura Hradil (TATA BOJS, Lesní Zvěř, UMAKART, Kafka Band, Chorchestr). Ten dostal na začátku jasné zadání: “Udělej to tak, že budeme slavný.

O vizuální stránku naší desky se pak postaral umělec Jakub Janovský (http://www.jakubjanovsky.com/). Jeho temné esence a charakteristická kresba v podobě coveru desky tak dokreslují naše ideje. Kubovi se líbila naše hudba, nám se zase líbily jeho obrázky. A tak slovo dalo slovo a to dalo hudbě obraz! 

Co o nás řekli?

"Hoo hop orchestra - ať řeknu cokoliv… ať pěkně hrají... je vidět, že je to baví."
Dan Bárta
zpěvák, odonatolog

"Český hip hop bývá spíše k smíchu a humor je v něm spíše nechtěný. Tady je to program a legrace si člověk v české muzice moc neužije."
Pavel Anděl
moderátor, hudební publicista
"Je to krásný materiál. A když je co produkovat, tak je to to nejlepší, co producent může získat."
Jiří Hradil
muzikant, producent, milovník Vysočiny

Jura Hradil o produkční práci na desce JAKOŽENÁM